קורס גישור בסיסי

אם שקלתם ללמוד קורס גישור אך אינכם בדיוק יודעים מה זה אומר, מה בדיוק לומדים בקורס גישור והיכן כדאי לכם ללמוד, זה הזמן להתחיל לעשות שיעורי בית ולהעמיק. אצלנו במרכז המגשרים בייסודה של עו"ד ומגשרת הילה מאור תוכלו לעבור קורס גישור מקיף ומעמיק אשר לאחריו תוכלו להרגיש ביטחון להתחיל לעסוק בגישור בחיים האמיתיים. 

סכסוכים הם חלק בלתי נפרד מהחיים, ואנו יכולים להיתקל בסוגים שונים של קונפליקטים במהלך החיים, בין אם אלו חיינו הפרטיים ובין אם אלו חיינו המקצועיים. אולם מה שחשוב הוא לדעת כיצד לפתור את חילוקי הדעות, הקונפליקט או הסכסוך בצורה בונה ויעילה. לעיתים תוכלו לעשות זאת בכוחות עצמכם, ולעיתים באמצעות צד שלישי ניטרלי שיעזור לתווך בין שני הצדדים. במצב אופטימלי, הצד השלישי יהיה מגשר מקצועי. מגשרים מאומנים לעזור לאנשים אחרים למצוא פתרונות לסכסוכים שלהם, על ידי היותם ניטרליים, קשובים, אמפתיים ויצירתיים מספיק כדי לחשוב על סוגים שונים של פתרונות לסכסוך. כדי לעשות זאת היטב ולרכוש את המיומנות לגשר, לא מספיק להיות אדם טוב, אלא שצריך לעבור קורס גישור משפחה באופן מקצועי.

 

מה לומדים בקורס גישור?                                                                                   

לימודי גישור חולשים על מגוון רחב של תחומים, ובעיקר הם מאפשרים ללמוד על סוגים שונים של קונפליקטים והגורמים העיקריים להם. בקורס מקצועי מלמדים על הדינמיקות השונות של הקונפליקט ועל דרכי ההתמודדות השונות של אנשים שונים עם קונפליקטים. מעבר להבנת הבסיס להיווצרותם של קונפליקטים, במהלך הקורס גם לומדים על מיומנויות ההקשבה והמשא ומתן, מבינים מהו בעצם תפקידו של המגשר לאורך תהליך הגישור ומקבלים כלים שיעזרו לנו לצאת את העולם האמיתי ולהתחיל לעסוק בגישור בין אם באופן מקצועי, ובין אם במצבים שונים בחיים. קורס גישור משפחה אינו מתאים רק לעוסקים בעריכת דין, בהחלט אנשים מתחומים שונים יוכלו להפיק ממנו המון, ולשלב את הגישור בחייהם הפרטיים או המקצועיים.

מה היתרונות של לימודי גישור?

גישור עובד, ולא בכדי תחום זה צובר יותר ויותר פופולריות לאורך השנים. זהו אמצעי יעיל ליישוב סכסוכים ויש לתחום זה המון ביקוש. לימודי גישור פותחים בפניכם דלת להמון אפשרויות תעסוקה בענפים שונים ומגוונים. כמגשרים תוכלו לתרום מהידע שלכם לזוגות שעומדים בפני תהליך גירושין ותוכלו להשתלב גם בעולם העסקי. הקורס יקנה לכם כלים בסיסיים ויעילים, ילמד אתכם פרקטיקות ואתם תבחרו מה לעשות עם כל הידע שתרכשו. מכיוון שקורס גישור של הילה מאור מהמגשרים כל כך מקיף, ולהילה יש ידע עשיר וניסיון בתחום, תוכלו מיד בתום הקורס להשתלב בעולם הגישור ולהתחיל ליישם את כל הכלים שרכשתם לאורך הקורס.

מדוע כל אחד צריך לקחת קורס גישור?

עורכי דין, סטודנטים למשפטים ואנשים אחרים לא פעם מתעניינים בקורס גישור משפחה ושואלים את עצמם האם כדאי להם להירשם לקורס. בין אם אתם רוצים לעסוק בגישור באופן מלא ובין אם רק להעשיר את הידע שלכם בתחום, התשובה פשוטה. לימודי גישור הינם בעלי ערך רב מכיוון שהיכולת לגשר היא כישור חיים מרכזי ויעיל בכל הרבדים של החיים שלנו, ולא רק בקריירה המשפטית. באמצעות הקורס אפשר ללמוד על הדינמיקה האנושית ולקבל מיומנויות בסיסיות להתמודדות עם קונפליקטים בלתי נמנעים בדרכים בריאות. ידע בגישור יכול לעזור במניעת הסלמה של סכסוכים ולסייע לשימור מערכות יחסים. לכן אין שום סיבה שלא תרצו לדעת כיצד לעשות זאת.

מדוע להירשם לקורס אצל הילה מאור מהמגשרים?

אם ברצונכם ללמוד גישור עליכם לעשות זאת אצל אנשי מקצוע מיומנים שיש להם המון ידע, ניסיון מעשי וכלים להעניק לכם. הילה מאור מהמגשרים נמצאת בעולם הגישור כבר המון שנים ולכן קורס הגישור שלה עשיר בדוגמאות מכל העולמות שתחום זה חולש עליהם. בקורס גישור משפחה של הילה מאור כל מפגש לומדים משהו חדש ומקבלים את כל הכלים החשובים, כך שמיד בתום הקורס יהיה אפשר לקפוץ למים העמוקים. בלימודי גישור חשוב מאוד ללמוד מתוך מקריים אמיתיים מהחיים ולא על ידי סימולציות או שחקנים וזה בדיוק מה שקורה בקורס של המגשרים, עוברים את החוויה המלאה על מנת לאפשר לכם להרגיש ביטחון ולהתחיל בעבודת הגישור.

תוכן הקורס

אז מה לומדים בקורס גישור? לימודי גישור עוסקים בנושאים הבאים:

  • הכרת עולם הגישור – הסיבות לקונפליקטים, הגורם המרכזי לסכסוכים ומחלוקות, ההגדרה של גישור והפרקטיקות השונות, דינמיקות הקונפליקט ועוד.
  • משא ומתן בגישור – תפיסתו ומכשלותיו, משא ומתן כסוד להצלחת תהליך הגישור, אשליית הפרדוקס, מנועי ההתנהגות האנושית, העסקית והארגונית ותרגול.
  • מודל הגישור ושלבי הגישור – הכרת מודל הגישור, מודל לניתוח קונפליקטים, אתגר השיפוטיות, ניטרליות המגשרים, גיוס הצדדים ותרגול.
  • מודל הגישור והכנה לגישור – תפקיד המגשר, דברי פתיחה, דיוק וסמנטיקה, הסכם הכניסה לתהליך ותרגול.
  • מודל הגישור מתחילים – אומנות ההקשבה בחיים ובגישור וההבדלים, אתגרי ההקשבה בגישור, זיהוי צרכים, מיפוי הקונפליקט, אמנות שאלת השאלות ועוד.
  • מודל הגישור מסגור הקונפליקט מחדש – ניתוח והבנת מרחבי הנוקשות והגמישות, ליבת מיומנויות המגשר, מסגור הקונפליקט מחדש, הפסקה בגישור כחלק מהתהליך ותרגול.
  • מודל הגישור שלב המשא ומתן – מעבר הדרגתי למשא ומתן ישיר, יתרונות וחסרונות של פגישות אישיות, התקדמות המשא ומתן, מכשולים במשא ומתן, מבוי סתום, סוגיות אתיות ותרגול.
  • מודל הגישור גיבוש הסכם – איך מתכנסים להסכמות, מציאת פתרונות יצירתיים, מבנה הסכם הגישור, סוגי הסכמים, אחריות המגשר, תוקף משפטי להסדרי גישור.
  • פגישת סיכום – תרגול וסיכום הקורס.

אם חשבתם להשתלב בעולם הגישור, הצעד הראשון הוא לרכוש ידע מקצועי. קורס גישור אצל הילה ומאור מהמגשרים יתרום לכם המון ויעניק לכם את כל הכלים הנדרשים כדי להתחיל בעבודת הגישור באופן מידי, בכל תחום שתבחרו. למידע נוסף על הקורס לחצו כאן, או צרו עמנו קשר לפרטים נוספים.

סילבוס מורחב קורס גישור בסיסי