גישור גירושין

גישור גירושין

לאורך השנים, גישור גירושין הפך לאחת הדרכים הפופולריות ביותר לערוך משא ומתן בדרך להשגת הסדר גירושין. בגישור גירושין שני הצדדים שוכרים את שירותיו של צד ניטרלי שנקרא מגשר ומומחה בתחום גישור גירושין אשר יעזור לכם להתמודד עם סוגיות שונות בגירושין שלכם. המגשר אינו מקבל החלטות עבורכם, אלא משמש כמנחה ועוזר לכם להבין מהי הדרך הטובה ביותר עבורכם לסיים את הנישואין שלכם.

כל מי שעובר גירושין צריך לשקול את האפשרות של גישור משפחה, תחום שיכול לעזור כמעט לכל זוג ומציע יתרונות רבים, ביניהם:

  • עלויות – התהליך של גישור משפחה הרבה פחות יקר ממשפט או מסדרת דיונים, שלא לומר שכר טרחה לעורך דין.
  • הסכם – מרבית הגישורים מסתיימים בניסוח הסכם שכולל את כל הנושאים הרלוונטיים ומקובל על שני הצדדים.
  • דיסקרטיות – גישור גירושין זהו תהליך חסוי, שבו הדיסקרטיות שלכם נשמרת, מה גם שהוא לא כולל תיעוד ציבורי.
  • ההחלטה שלכם – גישור משפחה מאפשר לכם להגיע להחלטות הנכונות עבורכם במקום שיוטל עליכם פתרון המבוסס על עקרונות משפטיים ולא אישיים.
  • ייצוג משפטי – אם תרצו להיות מיוצגים על ידי עורכי דין, זה בהחלט אפשרי והבחירה שלכם.
  • בחירה – אתם בוחרים את המגשר שילווה אתכם, בנוסף אתם אלו ששולטים בתהליך ולא השופטים.
  • תקשורת טובה – תהליך הגישור יכול לשפר את התקשורת בין בני הזוג ולעזור להם להימנע מעימותים עתידיים.
  • הסכם בעל תוקף משפטי – לאחר שגיבשתם הסכם אפשר לקחת אותו לבית המשפט ולהקנות לו תוקף של פסק דין.

איך להתגרש יפה?

ישנם המון מיתוסים הנוגעים לגירושין, כמו גם אסוציאציות שעולות לראש ודעות קדומות. אך המציאות אינה חייבת להיות שחור או לבן. פרידה של בני זוג אינה חייבת להיות מכוערת ויש זוגות רבים ששואלים את עצמם איך להתגרש יפה. אם גם אתם שאלתם את עצמכם איך להתגרש יפה, עליכם לדעת שיש לכם יותר אפשרויות מהמסלול המוכר והאוטומטי של הגשת תביעת גירושין. אם אתם רוצים להחליט בשביל עצמכם כיצד החיים שלכם לאחר הפרידה יראו, ואינכם מעוניינים ששופט יחליט זאת עבורכם, אם תרצו לחסוך מעצמכם את הזמן ולהימנע מדיונים ארוכים ומייגעים בבית המשפט, ואם השאלה "איך להתגרש יפה" עומדת על הפרק, הבחירה המתבקשת והאופטימלית ביותר היא גישור גירושין.

מדוע זוגות בוחרים בגישור גירושין?

תקופת הגירושין מאוד מלחיצה ועלולה לגרום לבעיות נפשיות ורגשיות, גם עבור האדם שיזם את המהלך. האובדן והסופיות של התהליך מובילים להמון רגשות שצצים ועולים לאורך הדרך, וכתוצאה מכך, פעמים רבות בני הזוג מתקשים לתקשר זה עם זו וליישב ביניהם סוגיות הנוגעות לגירושין כמו למשל חלוקת רכוש, משמורת ילדים, מזונות והסדרי ראייה. כדי למנוע את הצורך במשפט גירושין יקר וארוך בו כל אחד מהצדדים מיוצג על ידי עורך דין, ישנם זוגות שבוחרים ללכת דווקא לגישור גירושין, לקבל מידע שיעזור להם לראות את תמונת המצב הרחבה ולהגיע להסכמות ביניהם באמצעות צד שלישי ניטרלי שמתווך ביניהם.

כיצד גישור גירושין עובד?

גישור משפחה או גישור גירושין זו אפשרות שהופכת עם השנים ליותר ויותר פופולרית. התהליך מאוד ידידותי ומתנהל במשרד של המגשרים ולא בין כתלי בית המשפט. פגישות הגישור מתקיימות עם שניכם ביחד, מה גם שאתם בוחרים את המגשר או המגשרת שילוו אתכם לאורך התהליך. בניגוד לעורכי דין שמייצגים רק צד אחד, המגשרים ניטרליים ואובייקטיבים והם יעזרו לכם לנהל משא ומתן שרואה את שני הצדדים ולגבש הסכמות בנוגע לכל הנושאים הנוגעים לגירושין. והכל – באווירה נעימה, נינוחה וחיובית ותוך הבנת הנסיבות של המקרה הספציפי שלכם. באמצעות מגשרים תוכלו להגיע לניסוח הסכם הוגן, איתו אפשר להגיע לבית המשפט כדי להקנות לו תוקף של פסק דין.

איך בוחרים מגשר?

אם לאורך כל הדרך חיפשתם איך להתגרש יפה והבנתם שגישור משפחה זו הדרך הנכונה ביותר עבורכם. עכשיו עליכם למצוא את המגשר או המגשרת שילוו אתכם לאורך התהליך. כדאי מאוד לבחור מגשר או מגשרת בעלי ניסיון רב בתחום גישור גירושין, וכאלו שאתם מתחברים אליהם באופן אישי כבני אדם. לכימיה ביניכם לבין המגשרים שילוו אתכם יש חשיבות רבה, ככל שהחיבור יהיה חזק יותר והאמון ביניכם יהיה מבוסס יותר, כך תהליך הגישור יעבור בהצלחה. כמו כן עליכם להתרשם ממידת המקצועיות של המגשר ואם המגשר גם עורך דין, מה טוב. כך יוכל לקחת עבורכם את ההסכם לבית המשפט ולהקנות לו תוקף משפטי.

המגשרים – המרכז המוביל לתקשורת ויחסים

לא הרבה אנשים מבינים מה עובר עליכם כאשר אתם עומדים בפני תהליך גירושין ואילו רגשות אתם חווים. לכן זה עוזר שיש מגשרים מקצועיים ובעלי ניסיון שילוו אתכם לאורך התקופה, יעזרו לכם לסיים אותה על הצד הטוב ביותר ולצאת לדרך החדשה כמה שיותר מחוזקים, ללא קצוות פתוחים כשעיניכם נישאות קדימה אל העתיד. כדי שתוכלו לגשר על כל הפערים ביניכם עליכם לבחור באנשי מקצוע בתחום גישור משפחה שיבינו בדיוק מה אתם חווים. כאן הצוות המקצועי של המגשרים נכנס לתמונה ושם את מרב הדגש על ליווי אישי וצמוד לכל אורך הדרך, החל מפגישת הייעוץ וההיכרות ועד לניסוח הסכם ששני הצדדים יהיו שלמים אתו. כמו כן הניסיון הרב בתחום גישור גירושין מאפשר להציע לכם מגוון רחב של פתרונות, לפעמים גם כאלו שלא חשבתם עליהם, תוך פתירת קונפליקטים בצורה יצירתית.

אם שאלתם את עצמכם איך להתגרש יפה וברצונכם לבחור את הדרך שמתאימה לכם ביותר, אנו מזמינים אתכם לתאם פגישת ייעוץ אתנו ולבחון את כל האפשרויות שעומדות לרשותכם, כדי שתגיעו להחלטה הנכונה עבורכם.

לפרטים נוספים או לתיאום פגישה צרמו עמנו קשר ונשמח להיות כאן בשבילכם בתקופה המורכבת בחייכם!